Home / Aktualności / „W takiej formie Lewczuk może jechać na Euro”
„W takiej formie Lewczuk może jechać na Euro”
Lewczuk Igor – Legia Warszawa, fot. x-news.pl/ ligapolska.info

„W takiej formie Lewczuk może jechać na Euro”

Na zmianie trenera w Legii Warszawa najbardziej zyskał Igor Lewczuk. Właściciel Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski jest nawet przekonany, że stoper stołecznego klubu powinien znaleźć się w kadrze Adama Nawałki na Euro 2016, które w czerwcu przyszłego roku odbędzie się we Francji.

– Igor Lewczuk pokazuje wysoką formę i tego właśnie od niego wymagaliśmy. W obecnej dyspozycji może zdecydowanie myśleć o wyjeździe na Euro 2016 z kadrą narodową – zdradził Bogusław Leśnodorski.

Po zwolnieniu Henninga Berga stery Legii objął Stanisław Czerczesow, który zaczął częściej stawiać na Igora Lewczuka. Rosjanin w dodatku przesunął piłkarza na prawą stronę w środku obrony i widać, że to ustawienie bardziej pasuje zawodnikowi. W czwartkowym meczu Ligi Europy z FC Midtjylland Lewczuk zagrał w miejsce nieobecnego Jakuba Rzeźniczaka i grał z opaską kapitańską.

– Do mistrzostw Europy zostało jeszcze ponad pół roku, decydująca będzie runda wiosenna, ale jeżeli Igor Lewczuk utrzyma dobrą dyspozycję to na pewno może znaleźć się w kadrze Adama Nawałki. Jednak obserwuję go już teraz i widzę, że psychicznie i fizycznie jest na coraz wyższym poziomie. Jest znowu tym piłkarzem, który był w Zawiszy Bydgoszcz – przyznał Dariusz Mioduski.

Legia za piłkarza zapłaciła 200 tysięcy euro, u Henninga Berga wystąpił on w 28 meczach, ale nigdy nie był podstawowym wyborem Norwega. Częściej szansę gry dostawali Jakub Rzeźniczak, Dossa Júnior czy Iñaki Astiz.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


siedem − 5 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top