Home / Aktualności / Sensacyjna porażka Legii w Gdańsku

Sensacyjna porażka Legii w Gdańsku

W Gdańsku nie tylko temperatura była niska, postawa piłkarzy również nie zadowalała. Swoją część do tego widowiska sportowego dodał zalegający na murawie śnieg oraz sędziowie, ponieważ do ich pracy na pewno możemy mieć pewne zastrzeżenia.

Daisuke Matsui już w pierwszej połowie mógł wpisać się na listę strzelców, swoją okazję miał także Grzelczak, ale przelogowanie Kuciaka przerosło jego umiejętności. Kilkanaście minut później sędzia podyktował rzut karny dla Legii i wyrzucił z boiska Jakuba Wawrzyniaka. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Daisuke Matsui, ale należy oddać, że czerwona kartka dla obrońcy Legii to wielkie „naciągnięcie” całej sytuacji, choć karny jak najbardziej zasłużony.

Po przerwie gospodarze wyglądali na jeszcze bardziej zmotywowanych. Gra Legii opierała się tylko na pojedynczych kontratakach i toczyła się głównie w środku pola. Było dużo gadania, fauli, ale mało tego o co w futbolu chodzi najbardziej. Po jakimś czasie goście poprawili swoją postawę, stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji. Gdy wydawało się, że Legia jest bliska zdobycia wyrównującej bramki, Bartosz Bereszyński sfaulował Frankowskiego i arbiter, po raz drugi w tym meczu, wskazał na 11 metr. Śnieg niestety zakrył linie i arbiter podyktował stały fragment gry, ale zamiast rzutu wolnego wskazał „na wapno”. Ponownie do piłki podszedł Matsui i zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru.

Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Lechii Gdańsk. Mistrz Polski znowu traci punkty, jednak bez większych konsekwencji, ponieważ pozostałe drużyny z czołówki tabeli również nie wygrały swoich spotkań. Aura nie pozwalała na techniczną i szybką grę, ale warto zadać sobie pytanie czy za słabą postawę piłkarzy w tym spotkaniu odpowiadała pogoda, czy też brak umiejętności.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


jeden × 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top