Home / Aktualności / Pomocnik Pogoni najmłodszym debiutantem w Ekstraklasie

Pomocnik Pogoni najmłodszym debiutantem w Ekstraklasie

W piątek Pogoń Szczecin podejmowała u siebie Zawiszę Bydgoszcz, zaś Dariusz Wdowczyk musiał zdecydować kto zastąpi Takafumiego Akahoshiego. Trener „Portowców” zdecydował się postawić na Michała Walskiego, który miał debiutować w Ekstraklasie.

Japończyk nie mógł zagrać z powodu nadmiaru żółtych kartek, więc w jego miejsce od pierwszych minut zagrał Polak, który miał 16 lat, dziewięć miesięcy i trzy dni. Tym samym stał się najmłodszym debiutantem w Ekstraklasie w obecnej epoce. Wcześniej szansę występów dostawali Karol Buzyn, Daniel Barbus, Radosław Mikołajek, Rafał Pietrzak, Maciej Korzym, Mariusz Stępiński i Ariel Borysiuk. Jednak wszyscy z nich na boisku pojawiali się dopiero wchodząc z ławki rezerwowych, zaś Michał Walski znalazł się w wyjściowej jedenastce szczecinian.

16-latek swoje pierwsze kroki stawiał w Siarce Tarnobrzeg, aby w 2009 roku odejść do Stali Mielec. Do klubu ze Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera trafił w lecie tego roku i dopiero teraz dostał szansę występu dla „Dumy Pomorza”.

Za kartki pauzował także inny Japończyk, Takuya Murayama i Maksymilian Rogalski, zaś w połowie miesiąca Edi Andradina postanowił „zawiesić buty na kołku”. Ostatecznie spotkanie ligowe zakończyło się podziałem punktów, a obie drużyny strzeliły po jednej bramce.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


dziewięć − = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top