Home / Aktualności / Polski bramkarz zasilił Stuttgart
Polski bramkarz zasilił Stuttgart
Przemysław Tytoń

Polski bramkarz zasilił Stuttgart

Polski bramkarz, Przemysław Tytoń odszedł z hiszpańskiego Elche i trafił do VfB Stuttgart. Niemiecki klub sprzedał Svena Ulreicha do Bayernu Monachium za 3,5 miliona euro i „Stuttgarter Nachrichten” informuje, że Polak przyjdzie w jego miejsce. Bramkarz kosztował milion euro, zaś umowa obowiązuje przez trzy sezony.

Do końca maja hiszpański klub miał podjąć decyzję czy decyduje się wykupić Tytonia z PSV Eindoven, gdyż Polak w Primera División grał na zasadzie wypożyczenia. Hiszpańska prasa niejednokrotnie chwaliła bramkarza i wystawiała mu znakomite oceny, Polak zagrał w 35 meczach. Jednak po zakończeniu rozgrywek klub popadł w długi i z powodu problemów finansowych został „zepchnięty” do Segunda División.

Z holenderskim klubem golkiper związany był do czerwca  2016 roku, więc drużyna z Eredivisie była gotowa znowu wypożyczyć go. Od 2007 roku bramkarz występuje w Europie, najpierw bronił barw Rody Kerkrade, aby w 2011 roku zostać wypożyczonym do PSV Eindhoven. Rok później ten sam klub dokonał transferu definitywnego. Później jednak Polak nie był już pierwszym bramkarzem i w 2014 roku zdecydował się na wypożyczenie do Elche. W minionym sezonie w La Liga zagrał 35 razy, 12 razy zachował czyste konto a w 23 meczach dał się pokonać 52 razy.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


siedem − 5 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top