Home / Aktualności / Piech i Szwoch zdolni do gry w Ekstraklasie
Piech i Szwoch zdolni do gry w Ekstraklasie
Piech Arkadiusz – Legia Warszawa, fot. legia.com/ M.Kostrzewa

Piech i Szwoch zdolni do gry w Ekstraklasie

Legia Warszawa zdecydowała, że Arkadiusz Piech i Mateusz Szwoch zostaną wpisani na listę zawodników uprawnionych do gry w Ekstraklasie w sezonie 2015/2016. Obaj zawodnicy ostatnio leczą kontuzje i Henning Berg nie miał możliwości korzystać z ich usług.

Arkadiusz Piech rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w GKS-ie Bełchatów, które jednak spadło do I ligi. Napastnik w 15 występach ligowych zanotował aż 11 goli, więc norweski szkoleniowiec mógł być pewien, że na Łazienkowskiej ma bramkostrzelnego zawodnika. Jednak sprowadzeni Nemanja Nikolić i Alaksandar Prijović cieszą się większym powodzeniem u trenera. Na dodatek Arkadiusz Piech ma problemy z pachwiną i z tego powodu nie mógł wystąpić w spotkaniu „Wojskowych”, ale jego powrót spodziewany jest po meczach eliminacyjnych do Euro 2016 we Francji. Polska zagra z Niemcami i Gibraltarem na początku września.

W kwietniu okazało się, że Mateusz Szwoch ma problemy kardiologiczne, zawodnik poddał się operacji zwanej ablacją i już nie ma arytmii serca. W połowie obecnego miesiąca Szwoch zaczął trenować z resztą drużyny. Aktualnie ma na koncie „Wojskowych” tylko osiem spotkań.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


cztery × = 4

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top