Home / Aktualności / Oficjalnie: Von Heesen zwolniony z Lechii
Oficjalnie: Von Heesen zwolniony z Lechii
Herb Lechii Gdańsk

Oficjalnie: Von Heesen zwolniony z Lechii

Po porażce w derbach Krakowa pracę stracił Kazimierz Moskal, zaś w tym tygodniu z posadą trenera pożegnał się Thomas von Heesen. Szkoleniowiec został zwolniony z Lechii Gdańsk, po tym jak jego zespół przegrał z Pogonią Szczecin 0:1.

Ekipa zanotowała pięć porażek z rzędu, na dodatek cały zespół spisywał się kiepsko na boisku. Obecnie sztabem szkoleniowym dowodzą Dawid Banaczek i Juergen Radschuweit, nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsce zwolnionego Niemca. W dodatku Thomas von Heesen często zmieniał skład, odsuwał podstawowych piłkarzy, a ostatnio nawet publicznie krytykował swoich zawodników.

Thomas von Heesen miał okazję prowadzić Lechię Gdańsk w 11 spotkaniach i uzbierał 11 „oczek”, co daje średnią jednego punktu na mecz. Trzy razy odniósł zwycięstwo, dwa razy dzielił się punktami z rywalem i sześć razy musiał uznać wyższość rywali.

W środę Lechia uległa „Portowcom” 0:1 i była to piąta klęska z rzędu. Niemiecki szkoleniowiec zapowiadał, że ma plan jak odbudować klub, aby zaczął wygrywać, na czwartek zaplanowano spotkanie z zarządem.

– Znowu nie graliśmy najgorzej, ale przegraliśmy. Spotkaliśmy się z trenerem i zdecydowaliśmy się, że pora zakończyć współpracę. W ciągu kilku najbliższych dni Thomas von Heesen pożegna się z piłkarzami i podziękuje im za trud na boisku – oznajmił Adam Mandziara, który jest prezesem Lechii.

Dzisiaj trening prowadził Dawid Banaczek i Juergen Radschuweit, ale władze w Gdańsku chcą wybrać nowego szkoleniowca, który poprowadzi zespół w niedzielę ze Śląskiem Wrocław. Dawid Banaczek nie ma licencji UEFA Pro, ale posiada UEFA A, więc może zostać tymczasowym trenerem na spotkanie w Gdańsku.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


dwa × = 18

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top