Home / Aktualności / Oficjalnie: Paixão związał się z Lechią Gdańsk
Oficjalnie: Paixão związał się z Lechią Gdańsk
Paixão Marco – Śląsk Wrocław, fot. x-news/ ligapolska.info

Oficjalnie: Paixão związał się z Lechią Gdańsk

Marco Paixão zdecydował się wrócić do Ekstraklasy, w piątek przeszedł testy medyczne w Rehasport, zaś dzień później podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk na 2,5 roku. Portugalczyk w latach 2013-2015 grał dla Śląska Wrocław, więc liga polska nie jest mu obca.

– Widziałem się niedawno z prezesem Adamem Mandziarą w Lizbonie. Opowiadał jak widzi przyszłość gdańskiego klubu. Odpowiadała mi taka wizja i szybko ustaliliśmy szczegóły. Mam zamiar pomóc drużynie, aby zaczęła awansować w tabeli, zdobywać punkty i gole. Może nawet w tym sezonie uda nam się awansować do Ligi Europy – przyznał Marco Paixão.

W lecie zeszłego roku Portugalczykowi wygasła umowa ze Śląskiem Wrocław, więc Paixão przeniósł się do czeskiej Sparty Praga. Dla Śląska zagrał 57 razy i strzelił 27 goli. W barwach czeskiego klubu jednak radził sobie słabo. Pokazał się tylko w trzech meczach ligowych, w dwóch spotkaniach w europejskich pucharach i w jednym meczu Pucharu Czech.  Najpierw rozwiązał umowę ze Spartą Praga i teraz dołączył do Lechii Gdańsk. W swoim nowym klubie będzie występował z „19” na plecach.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


× 9 = sześćdziesiąt trzy

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top