Home / Aktualności / Oficjalnie: Berg zwolniony z Legii
Oficjalnie: Berg zwolniony z Legii
Berg Henning – Legia Warszawa, fot. Aleksandra Sieczka

Oficjalnie: Berg zwolniony z Legii

Władze stołecznego klubu straciły cierpliwość do trenera i zdecydowały, że Henning Berg nie będzie już trenerem Legii Warszawa. W dodatku od wczoraj w stolicy przebywa Stanisław Czerczesow, który prawdopodobnie zastąpi Norwega na ławce trenerskiej.

– Zarząd Klubu doszedł do wniosku, że po remisie 2:2 z Górnikiem Zabrze pora, aby Henning Berg przestał trenować „Wojskowych”. Norweg tym samym został zwolniony i przestał być opiekunem naszego klubu – informuje oficjalna strona klubu z Łazienkowskiej.

Henning Berg szkoleniowcem polskiego klubu został w grudniu 2013 roku, kiedy to obejmował schedę po Janie Urbanie. Norweg do tej pory wygrał mistrzostwo Polski i Puchar Polski. W 64 meczach udało się drużynie 37 razy triumfować, 13 razy przegrać i 14 razy dzielić się punktami z rywalem.

– Berg nie został oceniony za występ z Górnikiem Zabrze, ale złożyło się na to kilka ostatnich tygodni. Od pewnego czasu klub nie osiągał oczekiwanych przez nas rezultatów i w konsekwencji postanowiliśmy zmienić trenera, który nie spełnia już naszych celów. Legia nie rozwijała się już tak jak dotychczas, także kwestia sportowa pozostawiała wiele do życzenia. Obie strony kończą współpracę w pokojowej atmosferze i nadal pamiętamy ile Legia osiągnęła w zeszłym roku w Lidze Europy. Na pewno jeszcze przez kilka kolejnych sezonów będzie to owocowało na korzyść naszej drużyny  – dodaje prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

Wraz z Norwegiem pożegnali się z pracą jego asystenci: Pal Arne Johansen i Kazimierz Sokołowski oraz szkoleniowiec od przygotowania fizycznego Geir Kasane. Kto będzie następcą Berga dowiemy się prawdopodobnie jeszcze dzisiaj, gdy Legia ogłosi to oficjalnie. Póki, co wszystko wskazuje na to, że będzie to Stanisław Czerczesow. Rosjanin od wczoraj jest w Warszawie i ustala szczegóły ewentualnego przyjścia do Legii.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− trzy = 0

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top