Home / Aktualności / Lewandowski chwalony przez niemieckie i zagraniczne media
Lewandowski chwalony przez niemieckie i zagraniczne media
Lewandowski Robert - Bayern Monachium

Wczoraj Bayern Monachium grał w Pucharze Niemiec z FC Nottingen i wygrał 3:1. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski i chociaż Polak miał szansę ustrzelić nawet hat-tricka to i tak dostał jedną z najwyższych ocen.

Napastnik reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w 26. minucie. Jeden z defensorów V-ligowego klubu chciał oddalić zagrożenie, wybił piłkę głową, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła w jego kolegę. Do bezpańskiej piłki doszedł „Lewy”, który miał mało czasu na strzał, zrobił obrót z futbolówką i nawet nie patrząc jak ustawiony jest bramkarz, zdecydował się na strzał. Na jego szczęście piłka wpadła do bramki.

– Lewandowski strzelił bramkę „z zamkniętymi oczami”. Można go obudzić w środku nocy, a on i tak zdobędzie bramkę – w żartobliwym stylu pisze „Suddeutsche Zeitung”.

Występ napastnika w pozytywny sposób ocenił także „Abendzeitung Muenchen”, który ocenił „Lewego” na 2 (W Niemczech w skali 1-5 im niższa ocena, tym lepszy występ, przyp. red.)

– Lewandowski strzelił bramkę, angażował się w całym meczu. Zawsze widoczny, dużo biegał, miał ochotę strzelić kilka bramek – uważa „Abendzeitung Muenchen”.

Według zagranicznego portalu Goal.com polski napastnik dostał 3,5/5, tyle samo miał też sprowadzony latem z Juventusu Turyn, Arturo Vidal, który w 5. minucie rzut karny zamienił na bramkę. Najgorzej na boisku spisywał się rezerwowy golkiper mistrza Niemiec, Sven Ulreich (nota 2/5).

– Defensywa Nottingen miała dużo pracy w pierwszej odsłonie, Lewandowski strzelił bramkę na 3:1. Był ważną częścią zespołu, w drugiej połowie mógł nawet zdobyć dublet i hat-tricka w całym meczu – pisze Goal.com.

W 76. minucie Douglas Costa świetnie zagrywał do napastnika, ale ten był minimalnie za daleko od piłki. Zdążył ją sięgnąć, oddać strzał na niepilnowaną bramkę, ale minimalnie się pomylił.