Home / Aktualności / Kuświk: Możliwości mamy większe niż wyniki na to wskazują
Kuświk: Możliwości mamy większe niż wyniki na to wskazują
Kuświk Grzegorz – Ruch Chorzów

Kuświk: Możliwości mamy większe niż wyniki na to wskazują

Wczoraj Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin w derbach Pomorza. Grzegorz Kuświk w 32. minucie zmienił Adama Buksę, strzelca bramki. Napastnik podkreśla, że wciąż ciężko pracuje, aby osiągnąć optymalną formę. Były zawodnik Ruchu Chorzów powiedział także kilka słów na temat samego meczu.

– Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, nie udało się i bardzo nam przykro z tego powodu. Rozpoczęliśmy mecz całkiem dobrze, spodziewaliśmy się osiągnąć dobry wynik. Próbowaliśmy zdobyć gola na 2:0, aby przejąć kontrolę w spotkaniu na własnym stadionie. Mamy za sobą trzy kolejki i tylko jeden punkt. Możliwości mamy znacznie większe i tych „oczek” też powinno być więcej – zaczął Grzegorz Kuświk.

Adam Buksa w 32. minucie musiał przerwać zawody, gdyż doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie ich. Jerzy Brzęczek zdecydował się, że w jego miejsce wejdzie Grzegorz Kuświk. Napastnik nie zmienił nic w grze swojej drużyny, na dodatek bardzo rzadko miał piłkę i Lechia w żaden sposób nie zagroziła „Portowcom”.

– To nie jest wina moich kolegów, że mi nie dogrywali piłek. Wiem, że nie osiągnąłem jeszcze szczytowej dyspozycji, przyszedłem do Lechii Gdańsk z Ruchu Chorzów i muszę się dostosować do stylu gry, zgrać z kolegami. Muszę też wejść lepiej w cykl treningów, bo ostatnio miałem sporą przerwę. Pracuję nad sobą bardzo ciężko, ale pewnych rzeczy nie dam rady przyspieszyć – dodał Grzegorz Kuświk.

– Na pewno chciałbym od razu wyjść na boisku, regularnie wpisywać się na listę strzelców i prezentować się tak jak w Ruchu Chorzów. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe, wymagam sporo od siebie, zespół ode mnie też. Mam nadzieję, że już niedługo będę w lepszej formie i będzie to widać na boisku – stwierdził napastnik.

– Fani wiedzą, jakie mamy możliwości, mamy tylko jeden punkt i jesteśmy na dole tabeli. Założenia były inne, mieliśmy wygrywać i walczyć o miejsce dające grę w eliminacjach do Ligi Europy. Po weekendzie przyjrzymy się naszym błędom, przez cały tydzień będziemy pracować nad poprawą naszej gry. Czekają nas trudne mecze w delegacji, ale nie poddajemy się, bo wiemy, że punkty są nam niezbędne. Wystarczy zagrać jeden wygrany mecz, jak wszystko będzie dobrze funkcjonowało na boisku to później będzie nam łatwiej – zakończył Kuświk.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


dwa + = 9

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top