Home / Bez kategorii / Korona zostanie ukarana walkowerem? Podzieli los Legii?
Korona zostanie ukarana walkowerem? Podzieli los Legii?
Korona Kielce - herb

Korona zostanie ukarana walkowerem? Podzieli los Legii?

Korona Kielce we wtorek wygrała na wyjeździe w Pucharze Polski z Wdą Świecie 1:0. Jedynego gola zdobył Rafał Grzelak w 80. minucie, wykonując bezbłędnie rzut karny. Może się jednak okazać, że do 1/8 awansuje gospodarz tego spotkania, gdyż w drużynie Korony zagrał nieuprawniony zawodnik, Adam Zawierucha. To czy Korona podzieli los Legii Warszawa sprzed roku okaże się w poniedziałek.

Polski Związek Piłki Nożnej twierdzi, że zmiennik Tomasza Zająca nie był uprawnionym piłkarzem do występu w Pucharze Polski. Innego zdania są władze kieleckiego klubu, które będą się chciały odwołać od tej decyzji.

– Napastnik został przez nas zgłoszony do systemu Extranet, który od początku sezonue 2015/2016 jest podstawą w kwestii zgłaszania piłkarzy do każdego meczu. Nazwisko Adama Zawieruchy zostało wyszukane przez system, więc mógł zostać zgłoszony do protokołu meczowego. Liczymy, że Polski Związek Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzy nasze odwołanie i tłumaczenie. Jeszcze w trakcie sparingów dostaliśmy informację, że Extranet musi sprawdzić czy ma takiego zawodnika w bazie i z naszych informacji wiemy, że znalazł się on w systemie. Tym samym nie było żadnych przeszkód, aby mógł on zagrać w Pucharze Polski – zapewnia rzecznik prasowy Korony, Paweł Jańczyk.

Polski Związek Piłki Nożnej podejmie w poniedziałek ostateczny werdykt, oznajmi go Komisja do spraw Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego. Może się zdarzyć tak, że Korona jednak pożegna się z Pucharem Polski i to Wda Świecie zagra w 1/8 z Zagłębiem Sosnowiec.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


dwa × 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top