Home / Aktualności / Kiedyś był defensorem United, teraz jest trenerem Legii

Kiedyś był defensorem United, teraz jest trenerem Legii

Norweski obrońca w latach 1997-2000 grał w Manchesterze United, zaś teraz zdecydował się zastąpić zwolnionego Jana Urbana. Henning Berg został właśnie trenerem Legii Warszawa, którą będzie prowadził w lutym przyszłego roku w rundzie jesienniej.

Jak na razie ma on za zadanie przygotować polski klub do rundy rewanżowej, aby dowieźć fotel lidera do końca sezonu. „Wojskowi” ostatni mecz ligowy u siebie wygrali 4:1 z Cracovią, ale w Zabrzu przegrali spotkanie o Puchar Polski 1:3. Po środowym spotkaniu zwolniony został Jan Urban, którego zastąpi teraz 44-latek.

Były zawodnik Manchesteru United zdecydował się podpisać umowę na 2,5 roku. Swoją pracę zacznie dopiero w styczniu 2014 roku. W zeszłym roku był on trenerem Blackurn Rovers, z którym jako piłkarz wygrał mistrzostwo Anglii w sezonie 1994/1995. Jednak na Ewood Park pracował tylko dwa miesiące, po czym został zwolniony.

Swoje pierwsze kroki jako piłkarz stawiał w 1988 roku w Vålerendze Oslo, w 1992 roku na jeden sezon przeniósł się do Lillestrøm. Dobra postawa w defensywie zaowocowała transferem do Anglii, gdzie w barwach Blackburn Rovers w ciągu czterech lat wygrał mistrzostwo Anglii. W 1997 roku odszedł do Manchesteru United, z którym wygrał mistrzostwo Anglii. Tym samym stał się pierwszym reprezentantem Norwegii, który z dwoma różnymi angielskimi klubami zdobył Premiership. Także jako pierwszy wygrał Puchar Ligi Angielskiej

Dla „Red Devils” zagrał 66 razy i zdobył dwa gole, w reprezentacji zagrał sto meczów i dziewięć razy wpisał się na listę strzelców. Z Manchesterem United w sezonie 1998/1999 wygrał potrójną koronę: mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii i Ligę Mistrzów.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


jeden × 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top