Home / Aktualności / Kapustka i Mączyński zagrają w sparingach z Islandią i Czechami?
Kapustka i Mączyński zagrają w sparingach z Islandią i Czechami?
Wisła Kraków i Cracovia

Kapustka i Mączyński zagrają w sparingach z Islandią i Czechami?

W spotkaniach towarzyskich z Islandią i Czechami mogą zagrać Krzysztof Mączyński z Wisły Kraków oraz Bartosz Kapustka z Cracovii. Tym samym mielibyśmy dwóch zawodników z Krakowa w kadrze Adama Nawałki.

Selekcjoner już wcześniej sprawdzał obu zawodników, pierwszy z nich wywalczył sobie nawet miejsce w wyjściowej jedenastce i tworzył duet z Grzegorze Krychowiakiem. Na początku Krzysztof Mączyński nie miał wielu zwolenników, ale Adam Nawałka zaufał mu. Piłkarz pokazał, że warto na niego stawiać, wystąpił w ostatnich pięciu meczach i zaliczył trzy kluczowe podania: z Gruzją, Gibraltarem i Irlandią, kiedy to Robert Lewandowski zdobył decydującą bramkę, która dała nam awans na Euro 2016. Z dziesięciu spotkań o punkty zaliczył osiem meczów, siedem razy wychodził w pierwszym składzie.

Bartosz Kapustka był już trzy razy w kadrze Polski, debiutował 7 września z Gibraltarem i po wejściu z ławki rezerwowych udało mu się nawet zdobyć bramkę. Po ponad 60 latach został pierwszym zawodnikiem „Pasów”, który w reprezentacji zdobył gola, wcześniej dokonał tego w 1948 rok Tadeusz Parpan.

W piątek zagramy z Islandią w Warszawie, we wtorek we Wrocławiu podejmiemy Czechów. Obie reprezentacje uzyskały awans do Euro 2016 w grupie A.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


dwa + = 11

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top