Home / Aktualności / Gwiazda Tygodnia: Patryk Tuszyński
Gwiazda Tygodnia: Patryk Tuszyński
Patryk Tuszyński - Lechia Gdańsk

W 26. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Patryk Tuszyński zanotował dwa trafienia dla Jagiellonii Białystok. W dodatku napastnik drugie trafienie zanotował w doliczonym czasie gry, czym zapewnił swojej drużynie cenny punkt w meczu z Wisłą Kraków w walce o mistrzostwo Polski.

Pojedynek w Białystoku zakończył się remisem 2:2 i choć jego gol sprawił, że „Biała Gwiazda” do domu wróciła bez zwycięstwa to remis zdecydowanie bardziej zadowala gospodarzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem trzeciej drużyny T-Mobile Ekstraklasy jest Mateusz Piątkowski, ale praca, którą wykonuje Patryk Tuszyński nie może być niezauważona. Snajper ma już w tym sezonie osiem goli, Piątkowski 14 i to ci dwaj zawodnicy odpowiadają w dużej mierze za zwycięstwa „Jagi”.

Trzeci klub w lidze traci do Lecha Poznań obecnie cztery „oczka”, do Legii osiem punktów. Urodzony w Kępnie napastnik miał długą drogę do gry w T-Mobile Ekstraklasie. Karierę zaczynał w rodzinnym klubie Marcinki Kępno, skąd odszedł do Gawin Królewska Wola, aby w 2008 roku trafić do Ślęzy Wrocław. To nie koniec tułaczki po niższych ligach, bo w latach 2009-2011 reprezentował barwy MKS-u Kluczbork i dopiero wtedy pojawiła się oferta z Lechii Gdańsk. Chcąc grać w najwyższej lidze rozgrywkowej podjął odważną decyzję, gdyż trafił do klubu, który wydał mnóstwo pieniędzy na budowę klubu, aby w niedalekiej przyszłości być zagrożeniem dla Legii Warszawa czy Lecha Poznań w walce o mistrzostwo Polski.

Przez dwa lata gry był jednak graczem drugiego planu, w 33 meczach zanotował tylko sześć trafień. Skuteczniejszy był w rezerwach, gdzie zdobył siedem goli, jedno trafienie zaliczył także w meczach Młodej Ekstraklasy w III lidze. Lechia jednak zdecydowała się ściągnąć z Jagiellonii Białystok Adama Dźwigałę i drużyna z Białegostoku doszła do porozumienia w sprawie wymiany obu zawodników. Kto zrobił na tym lepszy interes widać po ilości spotkań obu zawodników.

Napastnik Jagiellonii gra regularnie w rozgrywkach ligowych, często notuje występy od pierwszej do ostatniej minuty. Natomiast obrońca Lechii Gdańsk pokazał się tylko w dziewięciu meczach, w czterech przypadkach grał w regulaminowym czasie gry, zaś z Piastem Gliwice na boisku przebywał tylko przez jedną połowę. W miniony weekend zagrał on z Cracovią 24 minuty.

About Michał Nowacki

One comment

1. Uwazam, ze to dobry napastnik, swietnie zastepuje Mateusza Piatkowskiego, ktory walczy o buta Krola Strzelcow. Jak na zawodnika drugiego planu na boisku zdobyl sporo bramek i gra regularnie w Jagiellonii.