Home / Bez kategorii / Gostomski znowu w pierwszym składzie Lecha
Gostomski znowu w pierwszym składzie Lecha
„Maciej Gostomski 2014” autorstwa Roger Gor

Gostomski znowu w pierwszym składzie Lecha

Niezbyt długo Maciej Gostomski trenował w rezerwach Lecha Poznań. Po kompromitującej porażce 2:5 z Cracovią golkiper został odesłany do drugiego składu „Kolejorza”, który gra w III lidze. Po zwolnieniu Macieja Skorży okazało się, że Jan Urban chce owego golkipera widzieć u siebie w pierwszym składzie.

O przyszłość bramkarza pytany był Jan Urban na konferencji prasowej i przyznał otwarcie, że Maciej Gostomski zostanie ponownie włączony do pierwszego składu Lecha Poznań. Chwilę po zakończeniu spotkania szkoleniowca mistrza Polski z dziennikarzami widać było jak Maciej Gostomski trenuje z resztą klubowiczów. Nowym trenerem bramkarzy został Andrzej Dawidziuk, ale zabrakło go i jego obowiązki pełnił Zbigniew Pleśnierowicz. Z kadrą narodową Bośni i Hercegowiny przebywał Jasmin Burić, więc drugim bramkarzem był Krzysztof Kotorowski.

Jan Urban uważnie analizował błędy w spotkaniu z Cracovią i uznał, że Maciej Gostomski nie był jedynym winowajcą w tym meczu, choć za kadencji Macieja Skorży jako jedyny poniósł konsekwencje swojej gry z „Pasami”. Tym samym Gostomski zacznie pod wodzą nowego trenera ćwiczenia w Lechu i powalczy o powrót do bramki, aby pokazać, że wyciągnął wnioski ze swojego zachowania.

Jednak szanse, aby Gostomski został przy Bułgarskiej wydają się być nikłe. Bramkarz ma umowę z klubem do końca grudnia 2015 roku, zaś władze mistrza Polski zapewniły, że nie zaoferują mu nowego kontraktu.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


pięć + = 7

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top