Home / Aktualności / Fornalik chwali młodych zawodników swojego zespołu
Fornalik chwali młodych zawodników swojego zespołu
Ruch Chorzów - herb

Fornalik chwali młodych zawodników swojego zespołu

W swojej karierze trener Waldemar Fornalik miał okazję brać udział w wielu derbach Śląska. W związku z tym doskonale wie, z jakim ciężarem gatunkowym wiążą się te spotkania. Nie dziwi więc, że po wygranym meczu z Górnikiem przede wszystkim chwali młodych zawodników, dla których niedzielne derby były pierwszymi w karierze.

– Był to trudny mecz. Derby zawsze mają swoją specyfikę, drużyny grają bardzo agresywnie i twardo. Mieliśmy pewne obawy czy zawodnicy, którzy wrócą ze zgrupowania reprezentacji młodzieżowych, będą w dobrej dyspozycji, czy to, co prezentowaliśmy przed przerwą, nie pójdzie w zapomnienie. Tak się nie stało. Jestem zadowolony z wyniku i postawy drużyny. Oprócz doświadczonych zawodników, którzy prowadzą drużynę, grało pięciu młodych zawodników. Młodzi sprostali temu wyzwaniu. Dla kilku z nich były to pierwsze w życiu derby Górnego Śląska. I to należy podkreślić. Wynik i gra w wielu fazach była dobra – mówił po meczu Fornalik.

About Marek Polubiatko

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


osiem + 4 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top