Home / Piłka zagraniczna / Džeko: Z Romą chcę osiągnąć taki sam sukces jak z City
Džeko: Z Romą chcę osiągnąć taki sam sukces jak z City
Džeko Edin – Manchester City

Džeko: Z Romą chcę osiągnąć taki sam sukces jak z City

Edin Džeko przeniósł się w letnim okienku transferowym na zasadzie wypożyczenia do włoskiej Romy. „Rzymianie” mają w klauzuli prawo pierwokupu. Reprezentant Bośni i Hercegowiny zapewnia, że chce z włoskim klubem odnosić takie same sukcesy jak z Manchesterem City.

– Jestem szczęśliwy, że przeniosłem się na Stadio Olimpico, jest tutaj ładna pogoda. W Rzymie gra mój kolega, Miralem Pjanić, zaś AS Roma to wielki klub. Mam dobre relacje z Pjaniciem, dyrektor Walter Sabbatini przedstawił mi, że mają wielkie plany i chcę im pomóc realizować ten projekt. Klimat, miasto i kibice są tutaj fantastyczni – zaczął Edin Džeko.

– Spędziłem cztery cudowne lata na Etihad Stadium, rozwinąłem się w ciągu tego okresu. Mam nadzieję, że z Romą uda mi się odnosić takie same sukcesy jak w Anglii. Ciężko pracuję i będę się starał grać najlepiej jak umiem – dodał Bośniak.

29-latek do „The Citizens” dołączył w lecie 2011 roku z niemieckiego VfL Wolfsburg. W tym czasie wygrał dwa mistrzostwa Anglii, Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, Tarczę Wspólnoty i raz zanotował z klubem drugie miejsce w Premiership na koniec sezonu 2012/2013.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


7 × = czternaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top