Home / Aktualności / Boguski: Dawno nie zdobyłem dwóch goli w meczu
Boguski: Dawno nie zdobyłem dwóch goli w meczu
Boguski Rafał - Wisła Kraków

Boguski: Dawno nie zdobyłem dwóch goli w meczu

Wczoraj Wisła Kraków zagrała prawdziwy, europejski futbol, szybką piłkę, podania na krótkim odcinku, Lech miał z tym ogromny problem. Dwa gole zdobył Rafał Boguski i obok bramkarza, Radosława Cierzniaka został bohaterem spotkania.

– Zwycięstwo na pewno poprawia nasze morale i możemy w lepszych nastrojach przygotować się do kolejnego spotkania w lidze. Strzeliliśmy dwa gole i sięgnęliśmy po trzy punkty, dla nas to najważniejsze. Osobiście nie pamiętam, kiedy w jednym meczu udało mi się zdobyć dublet. Podobna radość towarzyszyła mi chyba w zeszłym sezonie, gdy pokonaliśmy Górnika Zabrze 4:1 – powiedział Rafał Boguski.

Pomocnik otworzył wynik spotkania już w 7. minucie po błędzie Tamása Kádára, mecz był wyrównany, Wisła ciągle atakowała i szukała drugiej bramki. Lech także starał się, stwarzał sobie dogodne akcje, aby doprowadzić do remisu, ale w bramce „Białej Gwiazdy” świetnie spisywał się Radosław Cierzniak.

Kazimierz Moskal znowu ustawił zawodnika na prawym skrzydle, na prawej flance obrony zagrał Boban Jović i ten wariant sprawdził się bezbłędnie.

– Boban Jović gra w obronie, ja w pomocy, cieszę się z tego ustawienia, ja cofam się do defensywy, aby go wspierać, on później stara się więcej przechodzić do ofensywy i konstruujemy wspólnie akcję. Widzę, że póki co rozumiemy się dosyć dobrze i przynosi to pożądany efekt. Prawdopodobnie w Warszawie z Legią zagramy tak samo jak z Lechem – dodał Rafał Boguski.

About Michał Nowacki

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


× siedem = 35

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top