Home / Reprezentacja Polski / Bitwa o Frankfurt nad Menem
Bitwa o Frankfurt nad Menem

Bitwa o Frankfurt nad Menem

Losy Polaków i Niemców od lat się przeplatały, zaczynając od roku 1000 i wizyty cesarza Ottona III poprzez bitwę pod Grunwaldem, a kończąc na tragicznej II wojnie światowej. Losowanie grup eliminacyjnych nie mogło być zatem inne, los znowu zetknął nas z zachodnimi sąsiadami.

W piątek zagramy we Frankfurcie rewanżowe spotkanie z Niemcami. I o ile spotkanie w Warszawie przypominało wynik wspomnianej bitwy z Krzyżakami, to piątkowy pojedynek może mieć zupełnie inny rezultat.

Po sześciu meczach, Polacy zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z dorobkiem 14 punktów i bilansem bramkowym 20-3 (zdobyte-stracone). W 6 ostatnich meczach biało-czerwoni, ani razu nie przegrali, udało im się wygrać cztery mecze, a dwa zremisowali. Dodatkowo w tych sześciu spotkaniach, aż cztery razy zachowali czyste konto (dwa razy w domu i tyle samo w spotkaniach wyjazdowych). Co istotne, Polacy w każdym z wyjazdowych meczów zdobywali bramki.

W pięciu ostatnich meczach nasi reprezentanci zdobyli 13 bramek (osiem z Gruzją, po dwie ze Szkocją i Niemcami oraz jedną z Irlandią). Pozwolili sobie wbić tylko trzy bramki (dwie ze Szkocją i jedną z Irlandią).

Bilans Niemców jest równie imponujący, z sześciu spotkań wygrali cztery, a po jednym meczu zremisowali i przegrali. Naszym przeciwnikom czyste konto, w meczach rozgrywanych przed swoją publicznością udało się zachować jeden raz. W spotkaniach na swoim obiekcie zawsze też zdobywali bramki. W meczach rozegranych przed piątkowym spotkaniem (było ich również pięć), Niemcy zdobyli 14 bramek, a stracili trzy. Pomijając spotkania z Gibraltarem, a biorąc pod uwagę mecze ze Szkocją, Irlandia i bezpośrednią konfrontacje, można wywnioskować pewną rzecz. W meczu z Gruzinami, Niemcy zdołali zdobyć jedynie dwie bramki, a biało-czerwoni aż cztery. Obie drużyny zremisowały jeszcze z Irlandią 1:1, a w starciu bezpośrednim lepsi okazali się Polacy. Ta oto pokrętna kalkulacja, może wykazywać jakieś 55% szans na zwycięstwo kadry Nawałki. Jednak biorąc pod uwagę sytuację Niemców w tabeli oraz ich ambicje, w rzeczywistości nie będzie już tak łatwo.

Odnosząc się jeszcze na moment do sposobu gry Niemców, należy zwrócić uwagę, że starają się grać przez środek boiska, a to stawia przed naszymi stoperami duże wyzwanie. Stałe fragmenty gry również stanowią zagrożenie, należy przy nich zwrócić uwagę na Hummelsa i Mullera, ta dwójka sieje spore spustoszenie przy rzutach rożnych. Dobrą bronią, na wysoko ustawionych Niemców, mogą być prostopadłe podania od cofniętego napastnika do wychodzących skrzydłami pomocników.

Można się tutaj pobawić w jasnowidza i próbować zgadywać kto wygra ten mecz. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie fakty, można być sztucznie pewnym, że Polacy zdobędą bramkę i zachowają czyste konto, jednak wskazują na to liczby, jak będzie przekonamy się w piątkowy wieczór.

Przewidywane składy:

Polska: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk – Grosicki, Krychowiak, Linetty/Jodłowiec, Rybus – Lewandowski, Milik

Niemcy: Neuer – Boateng, Rudy, Hummels, Mustafi – Schurrle, Schweinsteiger, Kroos, Reus – Goetze, Muller

About Michał Bednarek

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


4 − = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top